Smart Casual na co dzień

SCasual
0 Flares 0 Flares ×

Częstą pomyłką w doborze ubioru jest przeświadczenie, że im zestaw wygląda bardziej elegancko, tym my zyskujemy więcej klasy. A jednak życie rzadko bywa tak logiczne :-) Jeżeli idąc na niedzielny spacer, ubierzesz się jakbyś akurat wybierała się do biura – to błędny kierunek. Czasem stroimy się bo na co dzień brakuje okazji do oficjalnych wyjść ale cała tajemnica dobrego stroju polega na odpowiednim dopasowaniu go do okazji.

Czy zdarzyło Ci się zaobserwować na ulicy kobietę, która pomimo silnych starań, na obcasach wyglądała komicznie ponieważ buty okazały się za wysokie, spadały, albo po prostu utykały w podłożu? Nawet profesjonalna modelka w takiej sytuacji poczuje się niekomfortowo. W oczach przechodniów tego typu widok kojarzy się raczej z osobami o niskim poczuciu wartości – w końcu wybrały niewygodę dla osiągnięcia (mylnego) poczucia elegancji.

Jeżeli u Ciebie w biurze dress code nie został narzucony w związku ze specyfiką pracy (np. branża marketingu) czy dla utrzymania nieformalnej atmosfery - łatwo z kolei zapomnieć się i popaść w pułapkę „chodzenia na luzie”. Ale czy na pewno modne trampki to dobry wybór na poniedziałkowe spotkania? Wierzę w zasadę mówiącą o ubieraniu się adekwatnie do stanowiska, o które zabiegasz.

W większości sytuacji sprawdzi się dress code pod tajemnicza nazwą smart casual - czyli styl klasyczny, a jednocześnie nieformalny. Panie zamiast oficjalnych garsonek mogą wybrać blezer, a garniturowe spodnie w kancik zastąpić wygodnymi chinosami. Do tego mokasyny, pasek, elegancka koszula, biżuteria i nabieramy sznytu. Dla panów poleca się t-shit polo pod marynarką, koszule, kardigany lub swetry do sznurowanych pantofli. Ważne by strój był schludny ale nie nazbyt „sztywny” i nie sportowy.

Przykłady dobrych stylizacji znajdziesz na załączonym kolażu, a jeżeli masz ochotę podzielić się swoim zestawem, zapraszam na Facebook :*

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Facebook 0 0 Flares ×