Sztuka dotrzymywania obietnic

0 Flares 0 Flares ×

Dotrzymywanie obietnicTwoja wiarygodność ma bezpośredni wpływ na Twój zawodowy wizerunek i potencjalne perspektywy rozwoju kariery. Co więcej, w codziennym wyścigu z terminami niedotrzymana obietnica może narazić firmę na straty, a Ciebie na utratę pracy.

Reputacja osoby wiarygodnej i dotrzymującej zobowiązań to jedna z najcenniejszych cech osobowości. Można ją wypracować stosując się do kilku reguł:

 1. Ustal termin realizacji danego zobowiązania.
  Upewnij się, że jest jasny dla obu stron. Ustal również na ile jest to obietnica jednorazowa czy może stałe zobowiązanie.
 2. Uzgodnij szczegóły.
  Upewnij się, że dokładnie wiesz czego oczekuje druga strona. Zapytaj czego potrzebuje i w jakiej formie.
 3. Potwierdź zobowiązanie na piśmie.
  Poświęć chwilę na napisanie maila podsumowującego wszystkie ustalenia. Dzięki temu wyeliminujesz możliwe błędy i wiążącą się z nimi stratę czasu. Unikniesz również ewentualnych późniejszych nieporozumień.
 4. OBIECUJ MNIEJ, DOSTARCZAJ WIĘCEJ.
  Ambicja często pcha nas do angażowania się w wiele projektów jednocześnie, a co za tym idzie – do wielu zobowiązań. Paradoksalnie, wzmocnisz swój profesjonalny wizerunek będąc bardziej powściągliwa w składaniu obietnic.
Wydaje Ci się pewnie, że składanie wielkich obietnic pomoże w rozwoju kariery. Owszem, ale tylko w przypadku gdy się z nich wywiązujesz. Jeżeli zaczniesz zobowiązywać się jedynie do kwestii realnych i możliwych do wykonania w zamierzonym czasie, zbudujesz wizerunek godnej zaufania i odpowiedzialnej osoby.
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Facebook 0 0 Flares ×